N Galatasaray, Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 18. haftasında OGM Ormanspor'u 74-71 mağlup etti - Basketbol
Sarayın Sultanları hatasız devam ediyor
Galatasaray, Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 18. haftasında OGM Ormanspor'u 74-71 mağlup etti.  
Webaslan.com
Sarayın Sultanları hatasız devam ediyor

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, Kadınlar Basketbol Süper Ligi on sekizinci hafta mücadelesinde OGM Ormanspor ile karşılaştı. Takımımız sahadan 74-71’lik galibiyet ile ayrıldı.

Takımımız karşılaşmaya Işıl Alben, Moriah Jefferson, Sinem Ataş, Farhiya Abdi, Victoria Macaulay beşiyle başladı.

Takımımız karşılaşmadaki ilk sayılarını Moriah Jefferson’ın üç sayılık isabetiyle buldu. Mücadelenin ilk iki buçuk dakikası geçilirken Işıl Alben’in turnikesiyle 5-4 öne geçen takımımız, ilerleyen anlarda rakibini savunmakta zorlanınca çeyreğin bitimine 04:56 kala gidilen hakem molasına konuk ekibin 5-7’lik üstünlüğüyle girildi. Moladan daha iyi dönen taraf konuk ekip oldu ve skoru 5-13’e kadar getirdi. Takımımızın Moriah Jefferson ile sayılar rakibini yavaşlatmakta yeterli olmadı ve OGM Ormanspor farkı çift hanelere çıkardı. (7-18) Takımımız, Farhiya Abdi ve İrem Naz Topuz’un basketleriyle farkı 6 sayıya kadar indirse de çeyreğin son anlarında rakibini durdurmakta zorlandı ve farkın tekrar açılmasına engel olamadı. Monika Grigalauskyte’nin basketine rakibimiz çeyreğin son saniyelerinde bulduğu üç sayılık isabetle verdi ve ikinci çeyreğe 13-24’lük konuk ekip üstünlüğüyle girildi.

İkinci periyoda Moriah Jefferson’ın arka arkaya bulduğu 4 sayı ile başlayan takımımız, ilerleyen anlarda Victoria Macaulay’ın turnikesiyle farkı yedi sayıya kadar indirdi. (19-26) Rakibinin bulduğu turnike isabetine Moriah Jefferson’ın üç sayılık isabetiyle cevap veren takımımız, bu dönemde rakibini durdurmakta zorlandı. Konuk ekip farkı tekrar 11 sayıya kadar çıkardı ve devrenin bitmesine 06:29 kala Efe Güven molasına başvurdu. Takımımız moladan Moriah Jefferson’ın arka arkaya bulduğu beş sayıyla dönünce bu sefer konuk ekip mola aldı. (27-33) Bu moladan sonra da etkili oyununa devam eden takımımız, Işıl Alben’in arka arkaya basketleriyle farkı iki sayıya kadar indirmeyi başardı. İlerleyen anlarda Moriah Jefferson arka arkaya bulduğu sayılarla etkili olmaya devam ederken takımımız, devrenin bitmesine 01:48 kala skorda 35-35’lik dengeyi sağladı. Devrenin son anlarında Farhiya Abdi’nin faul çizgisinden bulduğu isabetle öne geçen takımımız, çeyreğin son saniyelerinde rakibinin tekrar öne geçmesine engel olamasa da Alperi Onar’ın üç sayılık basketiyle cevap vermeyi başardı. Devre Sarayın Sultanlarının 39-37’lik üstünlük ile sona erdi.

İkinci devrenin başlarında takımımız skor üretmekte zorlandı. İkinci yarıdaki ilk basketini üç dakika geride kaldıktan sonra bulan takımımız, bu dönemde yaptığı iyi savunmayla skoru dengede tuttu. Moriah Jefferson’ın basketiyle skoru 43-40’a getiren takımımız, ilerleyen anlarda rakibinin bulduğu üç sayılık basketlere engel olamayınca hakem molasına konuk ekip 43-46 önde girdi. Mola dönüşü İrem Naz Topuz’un üç sayılık basketiyle takımımız skora dengeyi getirdi. Çeyreğin son dakikaları iki tarafın karşılıklı sayılarıyla geçilirken takımımızda İrem Naz Topuz ve Victoria Macaulay skora katkı yaptı. Periyodun bitimine otuz altı saniye kala Alperi Onar’ın faul çizgisinden bulduğu sayılarla öne geçen takımımız, üçüncü çeyreği 54-53 üstünlükle kapattı.

Takımımız son çeyreğe Victoria Macaulay ve Işıl Alben’in arka arkaya bulduğu üç sayılık basketlerle başladı ve skoru 60-57’ye getirdi. İlerleyen dakikalarda iki takım da skor üretmekte zorlandı. OGM Ormanspor bulduğu turnike ile farkı bir sayıya indirdi ve mücadelenin bitmesine 05:18 kala gidilen molaya 60-59’luk skor ile girildi. Mola dönüşü rakibimiz bulduğu iki sayılık basket ile öne geçse de takımımız Monika Grigalauskyte ve Victoria Macaulay’ın basketleriyle skoru 64-61’e getirdi. Mücadelenin son dört dakikasına takımımızın üç sayılık üstünlüğüyle girildi. Mücadelenin son üç dakikasına girilirken skoru eşitleyen konuk ekibe takımımız, Moriah Jefferson’ın arka arkaya bulduğu basketler ile cevap verdi ve skoru 68-64’e getirdi. Karşılaşmanın bitimine 01:21 kala rakibimiz farkı iki sayıya indirse de takımımız Farhiya Abdi’nin kırk dokuz saniye kala bulduğu üç sayılık basket ile skoru 71-66’ya getirdi. Son otuz saniyeye girilirken rakibimizin farkı üç sayıya indirmesi üzerine başantrenörümüz Efe Güven molasına başvurdu. Mola dönüşü Işıl Alben’in üç sayılık isabetiyle maçın bitimine on yedi saniye farkı altı sayıya çıkaran takımımız, kalan sürede bu avantajını korudu ve mücadeleden 74-71’lik üstünlükle ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 13-24
İkinci çeyrek sonucu: 39-37 (26-13)
Üçüncü çeyrek sonucu: 54-53 (15-16)
Dördüncü çeyrek sonucu: 74-71 (20-18)

Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Twitter Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN