Ekrem Memnun: "Oyuncularımıza çok güveniyoruz"
Galatasaray NEF Başantrenörü Ekrem Memnun değerlendirmelerde bulundu  
Webaslan.com
Ekrem Memnun: "Oyuncularımıza çok güveniyoruz"

Galatasaray NEF, yeni sezonda Basketbol Süper Ligi ve Şampiyonlar Ligi serüvenleri öncesi hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Sezon öncesi hazırlıkları kapsamında Lake Cup Turnuvası’na katılacak takımımız, hazırlık sürecini Galatasaray Televizyonu’na değerlendirdi.

EKREM MEMNUN: “BAŞLANGIÇ AŞAMASI İÇİN BİR YOL KAT ETTİK”

Hazırlık döneminin iyi geçtiğini ifade eden Galatasaray NEF Başantrenörü Ekrem Memnun, sakat oyuncuların dönmesiyle daha iyi olacaklarını belirterek çalışma süreci hakkında şu değerlendirmeyi yaptı:

“Hazırlık döneminden takım olmak adına en faydalı şekilde çıkmak istiyoruz. Yeni bir takımız. Çok sayıda yeni oyuncumuz var. Onları birbirini tanıması ve bizim onları tanımamız lazım. Özelliklerini biliyoruz; ama onları beraber nasıl kullanacağımızı göreceğiz. Takım olmak, kondisyonumuzu artırmak için bu dönemi kullanmak istiyoruz. Şu ana kadar birkaç şanssız sakatlığımız oldu. Tam takım halinde çalışamadık. Ona rağmen oyuncuların konsantrasyonundan, ciddiyetinden ve profesyonelliğinden çok memnunum. Başlangıç aşaması için bir yol kat ettiğimizi düşünüyorum. Tabii ki yeterli değil. Her şey daha iyi olmalı. Bu yönde çalışıyoruz. Her gün bir gün önceden daha iyi olmak için çalışıyoruz. Bütün takımların yapmaya çalıştığı gibi böyle bir kültür yaratmak istiyoruz.”

“Şu aşamada sakatlıklar haricinde iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğimizi düşünüyoruz. Bu turnuvaları oyunumuzu geliştirmek ve birbirimizi tanımak için iyi bir şans olarak görüyoruz. Tabii ki kazanma alışkanlığı elde etmek istiyoruz ama sonuçların hiç önemi yok bizim için. Ondan daha önemlisi beraber oynayabilmek, istediğimiz oyun kültürünü yetleştirmek için bu maçları en iyi şekilde kullanmak istiyoruz.”

"Takımımızdan çok umutluyuz. Oyuncularımıza çok güveniyoruz. Gelişmeye açık, hedefleri olan oyuncularımız var. Bunu kulübümüzü kültürü ve hedefleriyle aynı potada eritip hepimizin gelişmek amacı var. Oyuncularımızın iyi uyumu var. Daha da iyi olacaklar. Yeterli değil. Çok umutluyuz.”

GÖKSENİN KÖKSAL: “DAHA KUVVETLİ BİR TAKIM OLACAĞIZ”

Galatasaray NEF Takımı Kaptanı Göksenin Köksal, “Daha çok hazır değiliz aslında. Tam kadro olacağız inşallah. Melo aramıza katılacak birkaç gün içerisinde. Onunla birlikte daha da kuvvetli bir takım olacağız. En önemli şey sağlıklı bir şekilde lige giriş yapabilmek. Şimdi bir turnuva var. Turnuvada iki maç oynayacağız. Bu turnuvayı en iyi şekilde, sakatlık olmadan tamamlamak istiyoruz. Hazırlık maçı olsa da galibiyet serisini sürdürmek istiyoruz. Ondan sonra hazır olacağız. Ligde de deplasmandaki Büyükçekmece maçıyla tekrar başlayacağız. Bizim için Büyükçekmece maçı da önem taşıyor. İnşallah Büyükçekmece’ye karşı kazanıp hazırlık turnuvasına o şekilde başlamak istiyoruz.

EGE ARAR: “BİZİM İÇİN İYİ BİR TEST OLACAK”

Oyuncumuz Ege Arar, talihsiz sakatlığını atlattığını belirterek, “Talihsiz bir sakatlık oldu benim açımdan. Tam sezonun başında talihsiz bir sakatlık yaşadım. Ucuz atlattım diyebilirim. Dün takımla çalışmalara başladım. Bu hafta da Yalova ve Büyükçekmece ile önemli iki maç oynayacağız. Bizim için iyi bir test olacak. İnşallah elimizden gelenin en iyisini yapacağız.” dedi.

CANBERK KUŞ: “HAZIR OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUM”

Canberk Kuş ise iyi bir çalışma süreci içerisinde olduğumuzu söyleyerek, “Bildiğiniz gibi hazırlık maçlarında üçte üç yaptık. Kaybetmeden devam ediyoruz. Önümüzde perşembe günü başlayacak bir turnuva var. Üç gün içinde iki maç oynayacağız. Takımın hazır olduğunu düşünüyorum. Sakat arkadaşlarımız da bize yavaş yavaş ilave olmaya başladılar. Birkaç gündür de hatalarımızı gideriyoruz. Sürekli video izliyoruz. Ekrem hoca bize hatalarımızı anlatıyor. Sonraki maçlarda aynı hataları yapmadan daha iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Yeni transferlerimizden Birleşik Amerikalı guard Dee Bost, “Şu an hazırlık dönemi zorlu geçiyor. Herkes birbirini tanıma aşamasında. Eksiklerimiz de var. Sakat oyuncularımızın dönmesini bekliyoruz; ama iyi çalıştığımızı, şu an her şeyin iyi gittiğini söyleyebilirim.” ifadelerini kullandı.Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN