Asıl 'Cumhuriyet' ...
Türkiye'nin en değerli kupalarından biri olarak gösterilen Cumhurbaşkanlığı Kupası'nın alınmasını büyük bir sevinç ile karşılarken; sarı-laciverli yöneticiler ve taraftarların 'Fenerbahçe Cumhuriyeti' söylemine göndermelerde bulunuldu.  
Webaslan.com
Asıl 'Cumhuriyet' ...
Galatasaray, ezeli rakibi Fenerbahçe'ye tarihi bir darbe vurdu! 14 Mayıs'ta yapılan seçimlerde başkanlık koltuğuna oturan Ünal Aysal, sadece futbola değil diğer amatör branşlara da yatırım yapacaklarını dile getirmişti.

Adnan Polat döneminde kalan tek 'miras' olan Hakan Üstünerk'in önderliğinde erkek basketbol takımına büyük yatırım yapan ve kurduğu iddialı kadro ile Euroleague'ye de girmeyi başaran Galatasaray, 2011-2012 sezonuna da ezeli rakibi Fenerbahçe Ülker'i Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda mağlup ederek sezona kupayla başladı.

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nın Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı müzesine götürmesinin ardından gözler bu kez Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'na çevrildi. Ünal Aysal'ın kesin talimatıyla sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın da en iyi takımlarından birini kuran sarı-kırmızılı yönetim, ezeli rakibi Fenerbahçe karşısına mutlak favori olarak çıktı.

Fenerbahçe karşısında maçın başından sonuna kadar aktif ve ezici bir üstünlük kuran Galatasaray, Fowles gibi bir süper yıldızının olmamasına rağmen sahadan galibiyetle ayrılarak Cumhurbaşkanlığı Kupası'na uzandı. Spor otoritelerinin hemen hepsi, Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nın kalitesi ve gücünden etkilenirken; sarı-kırmızılı takımın Avrupa'da da büyük başarıların altına imza atacağı fikrinde birleşti.

Sarı-kırmızılı taraftarlar, Tekerlekli Basketbol Takımı'nın Dünya Şampiyonu olmasının yanı sıra hem erkek hem de kadın basketbol takımlarının kısa bir süre içerisinde ezeli rakip Fenerbahçe'yi safdışı bırakarak, Türkiye'nin en değerli kupalarından biri olarak gösterilen Cumhurbaşkanlığı Kupası'nın alınmasını büyük bir sevinç ile karşılarken; sarı-laciverli yöneticiler ve taraftarların 'Fenerbahçe Cumhuriyeti' söylemine göndermelerde bulundu.

BASKETBOLDA 17 GÜNDE 17 GALİBİYET

Galatasaray Kulübü'nün basketbol takımları, 17 günde 17 galibiyet aldı. Sarı-kırmızılı kulüpte Galatasaray Medical Park Erkek Takımı, Galatasaray Medical Park Kadın Takımı ile Galatasaray Tekerlekli Sandalye Takımı, 30 Eylül-16 Ekim tarihleri arasında oynadığı bütün maçları kazanma başarısı gösterdi. Bu süre içerisinde Galatasaray Medical Park Erkek Takımı 8, Galatasaray Medical Park Bayan Takımı 5, Galatasaray Tekerlekli Sandalye Takımı da 4 galibiyet aldı.

Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler