Sosyal medyada da şampiyon Galatasaray
Haziran’da Instagram etkileşiminde Galatasaray, Fenerebahçe’yi 3’e, Beşiktaş’ı 6’ya katladı. Bütün mecralarda rakiplerine fark atan Galatasaray, sadece Youtube’da Fenerbahçe’nin gerisinde kaldı.  
Akşam
Sosyal medyada da şampiyon Galatasaray

Yıllardır tartışılan, “Hangi takımın daha çok taraftarı var” konusunda önemli bir veri olarak kabul edilen sosyal medya etkinliğinde Galatasaray ilk sırada. Instagram’ın Haziran ayındaki etkileşimleri dikkate alındığında Sarı-Kırmızılı takım, ezeli rakiplerine fark attı. 21 milyon 700 bin etkileşim alan Galatasaray, 7 milyon 120 bin etkileşim alan Fenerbahçe’yi neredeyse üçe katladı. Sarı-Kırmızılılar, 3 milyon 450 bin etkileşim alan Beşiktaş’ın ise 6 katından daha fazla etkili olduğunu gösterdi. Galatasaray sosyal medya hesaplarındaki takipçi açısından da rakiplerinden çok daha önde.

Bütün sosyal medya hesaplarında her 4 kulübün de en fazla takipçisi Twitter’da. Galatasaray bu mecrada 8 milyon 580 bin takipçiyle ilk sırada yer alırken, Fenerbahçe 6 milyon 640 bin kişiyle onu takip ediyor. Beşiktaş’ın takipçi sayısı ise 3 milyon 870 bin. Trabzonspor’un 1 milyon baremini aştığı tek sosyal medya mecrası ise Twitter. Bordo-Mavililer’in buradaki takipçisi 1 milyon 650 bin. G.Saray’ın geride olduğu tek sosyal medya aracı ise Youtube. Burada F.Bahçe, 889 bin takipçiyle ilk sırada yer alırken, Galatasaray 840 bin takipçiyle ikinci konumda bulunuyor.

Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Twitter Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN