Galatasaray'ın UEFA kararı ne zaman açıklanacak?
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA'dan gelecek kararı ile ilgili konuştu.  
Galatasaray'ın UEFA kararı ne zaman açıklanacak?
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA'nın Finansal Fair Play dosyası ile ilgili kararını 17:00'den sonra açıklayacağını söyledi.

Florya'da yaptığı açıklamalarda Cengiz, "UEFA için detaya giremem. Bir hafta uzattılar, bunun nedeni biz değiliz. Diğer yabancı ülke takımları yüzünden uzadı. Biz zaten UEFA ile 1 hafta önce imzaları atmıştık. İnşallah bu akşam 17.00'den sonra açıklanacak.UEFA konusu altından kalkabileceğimiz şeyler. Sonra medyayı bilgilendireceğim. Çok enteresan mahrem olan şeyi medyada gördük, birbirimize döndük bulamadık kim söyledi diye, yarısı doğru" ifadelerini kullandı.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, kulübün aylık olağan Divan Kurulu'nda açıklamalarda bulundu.

İşte Mustafa Cengiz'in sözleri:

"Şampiyonluk günü 1.5 milyon TL gelir elde ettik. 1 milyon TL de kutlamalardan gelir elde ettik. 2 yılda bitmesi gereken otel 4. yılına girdi. Teknokent için bunu değerlendireceğiz. Sıkı çalışmalarımız devam ediyor. Bütün gelişmeleri size anlatacağız."

"ADA KONUSUNDA BÜYÜK, BÜYÜK BİR MÜJDE"

"Ada konusunu kimse endişe etmesin. Kendi parselimiz bizde. Kullanım hakkını biz ödüyoruz. Birikmiş borçlarımız var. Buna da onay verilmedi. 2 parselin bizde olduğu bu ay içinde kesinleşti. Büyük büyük bir müjde. Hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde çalışmalarımız var. İşletmecilerle olan davalarda hakimler sürekli değişiyor. Hukuk nosyonlu bir komite kurduk. Bunu mutlaka çözeceğiz. İşletmecinin bize açtığı bir dava var. Biz de Galatasaray olarak ağır iki dava açacağız. İşletmecinin bize ağır tazminat ödemesini istiyoruz bu sebeple de dava açıyoruz."

"RİVA İÇİN 760 MİLYON TL ORTALAMA GELİRİMİZ VAR"

"Riva için Emlak Konut ile imzalanan bir anlaşma var. 760 milyon TL ortalama gelirimiz var. Riva'nın mütehitleri çok sıkı Galatasaraylı. Bu insanlar buradaki projeyi büyüttüler. 1500 dolayına artırdılar. Plan, proje ve izinler uzadı. Bana en son gelen bilgi Temmuz sonu. Buraya çok ciddi yatırım yaptılar. Bütün imarı hallediyorlar. Sanırım yaz sonuna doğru başlayacaklar. Camia olarak destek olacağız. Çünkü oradaki gelirin artması bizim de gelirimizin artması demek."

"FLORYA'DA GELİR BEKLENTİSİ 50 MİLYON DOLARA İNDİ"

"Florya konusunda üyelerimizden ciddi bir tepki var. 200 milyon dolarlık bir gelir bekleniyordu. Bugünkü rakamlara baktığımızda 50 milyon dolar gelir bekleniyor. 24 ayda borçlar sıfırlanmalı. İnşallah Florya da daha iyi değerlenir ve borçlarımız azalabilir."

"KOMBİNE FİYATLARI YÜKSEK DEĞİL"

"En büyük gelirimiz taraftarın bize verdiği destek. Hepimiz zaten çok iyi taraftarız. Bu artış %18'lik bir artış. O nedenle kombine fiyatları yüksek değil. Biz o taraftarın stada geliş gidişlerini rahatlamak için çalışıyoruz"

UEFA'nın kararı ile ilgili tüm kararlar Webaslan'da olacak, takipte kalın...

UEFA'DAN GALATASARAY'A ÇIKMASI BEKLENEN CEZA

Galatasaray'a 2016'da yapılan anlaşmaya uyulmayıp zarar edildiği için para cezası kesilecek. UEFA, sarı kırmızılı kulübe 6 milyon Euro civarında bir para cezası kesecek.

UEFA ile yapılan anlaşmanın ana maddeleri ise şu şekilde:

- Şampiyonlar Ligi için listeye 25 yerine 21 oyuncu yazılacak.

- 6 milyon Euro para cezası, 2.5 milyonu peşin, kalan rakam alacaklardan düşülecek.

- 1.yıl 20 Milyon Euro, 2. yıl 10 Milyon Euro, 3. yıl sıfır zarar, 4. yıl 10 milyon Euro kar şartı.

- Sattığın kadar oyuncu alınacak.

HESAPTAN DÜŞECEK

Ancak bu para Galatasaray'ı şu anda zor duruma sokmaması için UEFA Şampiyonlar Ligi katılım bedelinden düşülecek.

2. yaptırım ise bonservis kısıtlaması. UEFA, G.Saray'a önümüzdeki 4 sezon için imzalayacağı anlaşmada ise bonservis kısıtlı oyuncu sınırlaması getirecek. Yani 'sattığın kadar al' transfer harcaması sınırlamasına benzer bir yaptırım uygulanacak. Anlaşma imzalandıktan sonra transfer çalışmaları hızlanacak.

Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Twitter Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN