Galatasaray Adası'nda neler oluyor?
Öcal Uluç, Galatasaray Adası'nın son durumuyla ilgili flaş bir iddia ortaya attı.  
Türkiye
Galatasaray Adası'nda neler oluyor?

Türkiye gazetesi köşe yazarı Öcal Uluç, Galatasaray Adası'nın son durumuyla ilgili flaş bir iddia ortaya attı.

İşte Öcal Uluç'un köşe yazısı:

Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray Adası sorununu, “Galatasaray Kulübü üyesi olduğu hâlde”, Galatasaray Genel Kurullarının kararları ortada iken, “fiilî şagil olarak yıllardır kullanan”, adanın adını “SUADA” olarak değiştiren, “nohut çekirdek parası kiralar” ödeyerek, milyon dolarlar kazanan ve de “Çıkmam da, çıkmam” diye tutturan, bunun için “Her yolu deneyen” bir ‘Zat-ı Muhterem’ ile “uzlaşarak çözeceğim” demiş, camiada “kulaktan kulağa” söyleniyor, inanamadım.

Gerçi, “bir basın toplantısı sırasında buna benzer’ bir cümle kullandığınız GS TV ekranlarından kulağıma gelir gibi olmuştu ama, “Herhâlde yanlış duydum” demiştim, kendi kendime; galiba ve şimdi anlıyorum ki, “Yanlış duymamışım!..”

Bakınız sevgili Cengiz Başkan, “SUADA ve BU ADA” konusunda “en çok yazı yazan, araştıran, öğrenen” gazetecilerden biri olarak, size diyorum ki; “Eğer, kendinizi ve adınızı, REINA masaları ve SUADA Havuzbaşı dedikodularına abone etmek istemiyorsanız”, ki sizi tanıdığım kadarı ile “değil abone etmek, en ufak bir ilişki kurulmasını bile istemezsiniz”, lütfen ve lütfen “unutun”, o ‘Zat-ı Muhterem’ ile uzlaşma masasına oturmayı ve de ona “uzlaşmak için isteyeceği parayı pazarlık ederek” vermeyi!..

Kimler olduklarını tahmin edebiliyorum, sizi “suret-i haktan görünerek” bir “uzlaşma havuzuna itmeye” çalışanların, bilmem ki, tam olarak “ne yapmak istediklerini” görebiliyor musunuz?..
Bakınız, “Galatasaray Adası konusunda 3 dava yürüyor” ve de “Galatasaray Kulübü lehine” sürüyor; bu davaların takibini “ehil ellere veriniz” ve sonunu bekleyiniz.

Zaten “Bu mevsim geçti”, sonra kış geliyor, “gelecek yaza daha çok vakit var”; davalar biter, kazanılır ve “Ada, Galatasaray Kulübü tarafından yönetilmeye başlar”, sonrasında da “yasal olarak ne yapılabiliyorsa, o yapılarak” Galatasaray üyelerinin kullanımına açılır!..

Ve de hem sizin, hem arkadaşlarınızın “temiz isim ve kişiliklerine de, fısıltı gazeteleri ile sosyal medya üzerinden yayılacak lekeler düşmez”; düşürülmez!..

Sizden önceki başkanların bazıları, “gönüllü olarak, Ada’nın o ‘Zat-ı Muhterem’in elinde kalması için” ne gerekiyorsa yaptılar, zira istenen, “Ada’dan çıkma uzlaşması için ‘10-12 milyon dolarlık bir fatura çıkaran’ o Zat-ı Muhterem’in Ada’nın başında kalması” idi.

Bazıları da, “yukarılardan gelen” baskılar ile, “istemedikleri hâlde”, genel kurullara giderken “yüzlerce üyenin aidatını ödediği, tekzip edilmeyen gazete haberlerine konu olan” o ‘Zat-ı Muhterem’e karşı açılan davaları “uzatmak için” ellerinden geleni artlarına koymadılar!..

“Adanın geleceğinin konuşulacağı ve karar verileceği” genel kurul toplantıları öncesi, üstelik “hakkında açılan davalar devam ederken” toplantının yapılacağı Galatasaray Lisesi’nin bahçesinde “Derin Galatasaray’ın başı ile, kulübün başkanının ortasında kol kola pozlar vererek” resimler çektirerek, “üyelere gözdağı veren” bu ‘Zat-ı Muhterem’i “hukukun ötesinde ve ‘uzlaşma’ masalları ile muhatap almak”, sadece size değil, arkadaşlarınıza da, Galatasaray’a zarar verir; dikkat edin Sayın Başkan, dikkat!..

Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Twitter Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN