Alp Yalman: "Fatih Terim dışında biriyle..."
Eski Başkanımız Alp Yalman, sarı-kırmızılıların şampiyonluğunu değerlendirdi.  
Alp Yalman: "Fatih Terim dışında biriyle..."

Galatasaray, Medipol Başakşehir karşısında 2-1 kazanarak 22.kez şampiyonluğa ulaştı.

Galatasaray Eski Başkanı Alp Yalman, sarı-kırmızılıların şampiyonluğunu değerlendirdi. Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Alp Yalman’ın açıklamaları şu şekilde:

Alp Yalman: "Hak ettiğimiz bir şampiyonluğu elde ettik"

Hak ettiğimiz bir şampiyonluğu aldık. Maçı televizyondan izledim. Hop oturup, hop kalktım. Bu maçta çok heyecanlandım. Galatasaray olarak hak ettiğimiz bir şampiyonluğu elde ettik. Bütün Galatasaraylılara bu şampiyonluğun hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Mücadele eden bütün kulüpleri de tebrik ediyorum.

"Şampiyonluğa taşıyan etken Galatasaraylı olmak"

Galatasaray’ı şampiyonluğu taşıyan etken Galatasaraylı olmaktı. Galatasaray şampiyonluğa giden yolda gereken tüm adımı attı. İnanmışlık vardı. Hedefe de ulaştı.

"Final maçlarına futbol kalitesi anlamında bakmamak gerek"

Başakşehir maçına futbol kalitesi olarak bakmamak lazım. Tansiyonu yüksek, heyecanı fazla, sonucu çok önemli bir maçtı. Bu tarz karşılaşmalara öyle bakmak gerekiyor.

"Terim dışında biriyle böyle bir netice almamız mümkün değildi"
Fatih Terim dışında biriyle böyle bir netice almamız mümkün değildi. Fatih Terim’in özellikle bu şampiyonluktaki ağırlığını kimsenin inkar etmemesi gerek.

"Unutamayacağım şampiyonluk gelecek sezonki şampiyonluk olsun"

Her kulübün kendine göre bir kültürü vardır. Galatasaray biraz daha eski olduğu için fark yarattı. Diğer kulüpler de kendi kültürünü kendisi yaratıyor. Hiçbir şampiyonluğu unutmuyorum. Unutmayacağımı ümit ettiğim şampiyonluk gelecek seneki şampiyonluktur.

"Avrupa'da finali Başakşehir ile oynayalım isterim"

Galatasaray’ı Şampiyonlar Ligi’nde başarılı görmek istiyorum. Millet olarak hepimizin arzusu sanırım odur. Bir Türk takımının Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olmasını isteriz. Avrupa kupası finalini Başakşehir ile oynayalım isterim. Başakşehir de Şampiyonlar Ligi’nde olacak.

"Üçüncü kupa da Galatasaray'ın hakkı"

Galatasaray hem ligi hem de Türkiye Kupası’nı kazandı. İki kupayı da biz kazandık. Onun için 3.kupa da da bizim hakkımız diye düşünüyorum.

"Mustafa Cengiz yönetimini başarılı buluyorum"

Sportif başarıdan gelecek geliri kullanmak için gerekli heyet seçilmiştir. Yönetim, bu gelirleri en iyi şekilde kullanmak için uğraş verecektir. Mustafa Cengiz ve yönetimini başarılı buluyorum. Mali olarak düzelme yolundalar. Sportif olarak da 2 kupayı aldık. Hepimiz Galatasaraylıyız. Önümüzdeki günlerde de daha iyi bir tablo olur inşallah.

"Camiada kırgınlık olması için bir neden yok"

Camiada kırgınlık olmaması lazım. Kırgınlık olması için bir neden yok. Hepimizin bir tek sevgisi var o da Galatasaray sevgisi. Hepimiz aynı gayeye odaklıyız. İnşallah bu şampiyonluk da geçmiş diğer şampiyonluklar gibi olur. Getirilerini de iyi günlerde kullanmak nasip olur inşallah.

Kadro, Şampiyonlar Ligi için yeterli mi?
Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi için yeterli bir kadrosu olup olmadığını teknik heyet düşünecektir. Şimdiye kadar bunu yaptılar. Yine yapmaya devam edeceklerdir.

TFF seçimi için ne düşünüyor?

Türkiye Futbol Federasyonu seçimi için 1 tane aday varsa o seçilecek. Başka bir aday çıkar mı onu göreceğiz. Çıkarsa değerlendirmesi o zaman yapılacak.

 

Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Twitter Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN