"G.Saray'ı unutmam"
Romanya Milli Takımı'nın ve Galatasaray Futbol Kulübü'nün efsane futbolcusu Gheorghe Hagi'nin, Romanya'da bulunan futbol okulu Academia De Fotbal, Kemer'de kampa girdi  
DHA
"G.Saray'ı unutmam"

Futbol okulu nedeniyle teknik direktörlüğe yaza kadar ara verdiğini belirten Hagi, teklifleri daha sonra değerlendireceğini söyledi. Türkiye'de takip ettiği futbolcular olduğunu kaydeden Hagi, "Bazı isimleri kendime saklıyorum. Onları kendim için isim olarak saklı tutuyorum" dedi. Ünlü futbolcu Gheorghe Hagi'nin Romanya'da bulunan futbol okulu Academia De Fotbal, Kemer'deki Rose Hotels'de kampa girdi. Hagi'nin genç futbolcularla birlikte antrenmanlara çıktığı takım, gün boyu futbol sahasında antrenman yapıyor. Cumartesi günü Antalya'da oynanacak Antalyaspor - Galatasaray karşılaşmasını da tribünden izledikten sonra ülkesine dönecek olan Hagi, Rose Hotels'de DHA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Akademi'de yetiştirdiği futbolcuları herhangi bir takıma önermeyi düşünmediğini söyleyen Hagi, "Öğrencilerim bu eğitimi tamamlamalarından sonra tüm ülkelerdeki futbol kulüplerine açıktır. Yalnızca bir yada birkaç kulübe futbolcu vermeyeceğiz. İsteyen her takımdan yetkililer gelip futbolcularımızı takip edebilir" dedi.

Teknik direktörlüğe dönme konusunda sık sık sorular aldığını kaydeden Hagi, şunları kaydetti: "Her şeyimle futbol okuluyla ilgilendiğim için yaza kadar gelen hiçbir teklifi değerlendirmeye alamıyorum. Bu proje tam manasıyla hayata geçtikten sonra, tüm teklifleri değerlendirmeye hazırım. Gelen teklif de benim için uygun olunca sorun yok. Şu ana kadar gelen teklifler oldu ama beklemelerini istedim. Herkes, benim her zaman kazanmak isteyen bir insan olduğumu iyi bilir. Mutlak suretle kazanmak isteyen takımlardan teklif gelirse değerlendiririm."

Türkiye'de takip ettiği futbolcular olduğunu söyleyen Hagi, "Türk futbolcuları, şu anda Türkiye'de teknik direktörlük yapan spor adamları takip ediyor. Bazı isimleri ben kendime saklıyorum. Onları kendim için isim olarak saklı tutuyorum" dedi.

GALATASARAY'I UNUTAMAM

Galataray'ı unutamadığını kaydeden Gheorghe Hagi, "Galatasaray'da önemli bir takımdık. O dönem hiçbir zaman unutulmaz. O zamanki insanlarla her zaman dost kalacağız. Beraber büyüdük ve çok güzel günler yaşadık. Şu anda da ilişkimiz devam ediyor" dedi. Galatasaray'la ilgili değerlendirme de bulunamayacağını söyleyen Hagi, "Şu anda başında 1 teknik direktör bulunuyor. Ben de teknik direktörüm. Başka bir arkadaşımın futbol takımını idare etmesi ile ilgili bir soruyu yanıtlamam yanlış olur" diye konuştu.

Türk futbolunda 'üç büyükler' olarak nitelendirilen takımların şu an iyi bir dönem geçirmediklerini kaydeden Hagi, "Anadolu takımları daha istekli. Bu kötü bir şey değil. Rekabet Türk ligini daha kaliteli bir lig haline getirir. Ancak, net olan şey büyük takımların durumu çok iyi değil" dedi.

Kendisini her zaman takdir eden Türk halkına teşekkür eden Hagi, "Futbolu bırakalı 8 yıl oldu. Ama hala Türk halkının kalbinde olmam, bana saygı duymaları çok güzel. İz bırakan günler geçirdik. Ben de bıraktığı izler bunlar. Ama onun dışında yalnızca menfaatler konuştu" diye konuştu.

Fenerbahçe yada Beşiktaş'tan gelebilecek tekliflerle ilgili ise Hagi, "Benim için 'eğer' diye bir sözcük yoktur. Bana kimse eğerli soru sormasın. Gerçekten bir teklif gelirse bunu o zaman konuşuruz" dedi.

Galatasaray Futbol Kulübü'nün doğum gününde yaptığı jestin kendisi için güzel bir sürpriz olduğunu kaydeden Hagi, "Benim için gerçekten güzel bir sürprizdi. Galatasaray Futbol Kulübü'ne çok teşekkür ediyorum. Özellikle son 1 yıldır futbol akademisi ile yakından ilgilendiğim için bu süre içerisinde Türkiye ligini çok dikkatli bir şekilde takip edemedim. Bu nedenle şu anda Türkiye futbol ligi ile ilgili çok sağlıklı yorumlar yapabilmem mümkün değil" diye konuştu.

Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Bizi Takip Edin :
Webaslan Twitter Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
WEB ASLAN