Üye Girişi Üye Ol
Dursun Özbek'ten UEFA ve Nazifoğlu sözleri!
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, 2. Futbol Zirvesi'nde çarpıcı açıklamalar yaptı.  
Dursun Özbek'ten UEFA ve Nazifoğlu sözleri!
Foto�raf : Webaslan.com
  •  

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Sporx.com'un sponsorlarından biri olduğu 2. Futbol Zirvesi'nde NTV Spor'a konuştu.

İşte Dursun Özbek'in değerlendirmeleri:

"Zirvenin misyonu genişliyor, büyüyor. Türk futbolunun tüm aktörleri buradaydı. Türk futbolu büyük aşamalar kaydediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Onlar görevlerini yaptılar, sıra bizde. Tesisler yapıldı, futbolculara, yöneticilere bu işin tamamının sergilenmesi için. Zirveyi önemsiyorum.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın altyapı tespiti doğru. Biz üretemedikçe hazır futbolcu almaya mecbur kalıyoruz. Bütçelerimiz buna kifayet etmiyor. Bunun gelinen mali darboğazın en büyük faktörlerinden birisi bu. Türk futboluna hizmete altyapıyla başlamak lazım. Altyapıya 9-10 yaşlarında geliyorlar, 10 sene yatırım yapılıyor, sonucu belli değil. Yılmadan denememiz lazım. 100 kişiden 10-15 kişi çıkarabilirsek Türk futbolu için büyük kazanç olur. Sahada dünya yıldızları olsun ama çoğunlukla bizim çocuklarımız olsun."

UEFA ZİYARETİNİN NEDENİNİ AÇIKLADI!

"UEFA, bizim üst kuruluşumuz. UEFA'ya sürekli gidip gelmemiz normaldir. Bilgi kirliliğini gidermek istiyorum. Galatasaray'ın yaptığı ziyaretten kimse maksat sonuç çıkarmasın. Bu FFP ile ilgili yeni kurallarla ilgili bir ziyaretti. Yapılan anlaşmayla ilgili bir sıkıntı değil. Bilgi kirliliği var. UEFA'nın kapısından bile geçmemek lazım. Gidince hemen başka şeyler gündeme gelmek lazım."

"ALTYAPI İÇİN SAHAMIZ YOK! YARIM, ÇEYREK SAHA VAR"

"Tam istediğim seviyede değil. Galatasaray altyapısı var. Hala demek ki üretemiyoruz. Başarılı saymamamız lazım kendimizi. Yeni bir yapılanma icap ediyor. Florya Tesisleri'ni yeni bir alana taşıyacağız. Florya'daki Metin Oktay Tesisleri'nde altyapıyı çalıştırmak için nizami sahamız yok. 2 tane nizami sahamız var. Birinde A takım çalışıyor, diğeri stadyum olarak çalışıyor. Altyapıda yarım sahalarda, çeyrek sahalarda çalışıyorlar. Florya'daki sıkışmışlığımız altyapıyı da etkiliyor. Yeni taşınacağımız yerde 6 nizami sahamız olacak. Galatasaray, altyapılarda da öncü kimliğini burada gösterecektir."

RIEKERINK, ALTYAPIDA GÖREV ALACAK MI?

"Çok net rakam vermek mümkün değil. İçiçe geçmişlik var, toplam bütçe 11-12 milyon TL civarındadır. Yan faktörler var. Deplasmana gidişi gelişi, bunları dikkate alırsanız böyle bir bütçe. Fakat, bu bütçe yeterli değil. Yatırım için tesis de lazım. Yeni taşınacağımız yerde bunu sağlayacağız.

Jan Olde Riekerink, altyapıda kalmayacak. Öyle bir durum yok. Kalan maaşını görüşeceğiz."

LEVENT NAZİFOĞLU'NUN İSTİFASI...

Bir arkadaşımın vefatı nedeniyle Ereğli'deydim. Gelince telefonla öğrendim. Kendi kararı. Bu konuda fazla yorum yapmak istemiyorum. Galatasaray'ı zor günlerde devraldık. Galatasaray'a hizmet eden kişilerin kan kustuğu zaman kızılcık şerbeti içtim diyebilmeleri lazım. Pes etmemek lazım. Ben o direnci göstermek istiyorum. Galatasaray'ın bütün zor günlerini geçiriyoruz, iyi günlere gidiyoruz. Hiçbir zorluk karşısında pes etmek niyetinde değilim. Tek amacım hizmet etmek, Galatasaray'a bir şeyler vermek amacındayım.

Geldiğim zaman Galatasaray iyi günler geçirmiyordu. Galatasaray'a hizmet aşkıyla geldim. Galatasaray'ı seviyorum. Aşkımda bir azalma yok. Her Galatasaraylı'nın bizi desteklemesini istiyorum. Maksadım, duruşum bu. Galatasaray'a hizmet etmek istiyorum.

Diğer Haberler
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Twitter Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
Abdürrahim Albayrak:
Sözleşmesi devam ederken; ''Kendine kulüp bul''
Galatasaray, Lucas Leiva ile masaya oturdu!
ANKET || Galatasaray'ın yeni başkanı kim olsun?
Süren'den Özbek'e:
Bruma, Ribery gibi olmasın...
Tammy Abraham için favori Galatasaray
Hyundai Accent
Hyundai Accent - 1.5 Crdi Admire (y)
21.500 TL
Toyota Corolla
Toyota Corolla - 1.33 Comfort Lx 2016 mo
65.500 TL
Tofaş Doğan
Tofaş Doğan - S
13.000 TL
Toyota Corolla
Toyota Corolla - 1.33 Comfort Lx 2016 mo
65.500 TL
 
WEB ASLAN