Didier Drogba, Marsilya'ya transfer olacak mı?
Didier Drogba'nın Marsilya'ya transferine dair çıkan haberlere yakın dostu Habib Beye'den ve Marsilya'yı yakından takip eden L'Equipe muhabirinden yorum geldi.  
Didier Drogba, Marsilya'ya transfer olacak mı?

WEBASLAN DIŞ HABERLER - Didier Drogba'nın hem yakın dostu hem de Olimpik Marsilya'dan takım arkadaşı olan Habib Beye, Canal +'ta Drogba'nın Olimpik Marsilya'ya transfer olup olmayacağına dair gelen soruya yanıt verdi.

Habib Beye, Drogba'nın Marsilya'dan bir teklif beklediğini ancak gelmediğini söyleyen Habib Beye, kendisinin bu transferi çok istediği ancak Marsilya'nın buna sıcak bakmadığını söyledi.

L'Equipe'te Gilles Favard, bu transfer ile ilgili olarak, "Olimpik Marsilya'dan sonra Chelsea'ye gitti ve 8 yıl orada kaldı. Ardından Çin'e gitti, sorun nereye gittiği değildi. Ardından Galatasray'a gitti. Sonra yine Chelsea ve ardından Toronto. Para, onun transferlerinde ana nedendi. Marsilya'ya dönmek istiyor, şehri ve kulübü seviyor. Bir şeyler vermek istiyor. Ancak, maddi durumları biliyor." dedi.

Favard, yorumunu, "Marsilya'da bir oyuncu maç başına 20 bin euro alıyorsa bu iyidir. Eğer, Marsilya'ya "Bu para bana yeter" derse ve biraz da bonus verilirse Marsilya bu transferi yapar. Ardından, Marsilya halkı da ona kavuşabilir." sözleriyle noktaladı.

DIDIER DROGBA NE DEMİŞTİ?

Marsilya'ya döneceğine dair söz verdiğini hatırlatan 38 yaşındaki Drogba, "Fransa'ya dönmek gibi bir seçenek var mı? Evet, 12 yıldır sürekli sorulan bir soru. Bunun cevabı yalnızca oyuncuya bağlı değil. Bir oyuncunun gitmesine izin veriyorsun ve sonrasında futbolcu gelişiyor, hayatını kazanıyor. Sonrasında kulüp geri dönmesini maaşını yarı yarıya düşürmesini istiyor. Kim daha az kazanmak için çalışmayı kabul eder? Tabii ki Marsilya'ya dönmek isterim. Sözümü tutmak isterim. Bu konu hakkında oturup tartışmalıyız. Zamana bırakmalıyız" ifadelerini kullandı.

Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Twitter Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
WEB ASLAN