Göksenin Köksal: "Sinan Güler'e ayıp etmem"
Göksenin Köksal, Avrupa Şampiyonası'nda ev sahibi avantajını kullanıp daha önceki senelerde olduğu gibi iyi bir derece yapacaklarını söyledi. Göksenin, Sinan Güler hakkında da açıklamalar yaptı.  
Milliyet
Göksenin Köksal: "Sinan Güler'e ayıp etmem"

Saha içindeki hırslı yapısı ve sarı-kırmızılı renklere olan düşkünlüğü nedeniyle Galatasaray taraftarının gözünde özel bir yeri olan isimlerden Göksenin Köksal, A Milli Basketbol Takımı'nın Avrupa Şampiyonası hakkındaki görüşlerini anlattı.

2 Dev Adam'ın 2001 ve 2010 sonrasında bir kez daha kendi evinde sahne alacağının altını çizen Göksenin, "Geleneği devam ettirip kendi taraftarımızın önünde derece yapacağız. Kulüplerinde yabancı kuralından dolayı fazla süre bulamayan isimler var ama ben Galatasaray'da Sinan ağabeyle birlikte hem Avrupa hem de ligde ilk 5 başlamış ciddi süreler almıştım. Oynamamak konusu dezavantaj gibi gözükse de bunu avantaj yapabiliriz. Bunun tek yolu da coşkulu taraftarı arkamıza alıp tüm gücümüzle savaşmak" dedi.

Taraftar ile oynamanın ne demek olduğunu iyi bilen isimlerden birisi olduğunu anlatan 26 yaşındaki basketbolcu, "Galatasaray seyircisinin verildiği destek önünde hem savunma hem de hücumda farklı şekilde oynadığımı biliyorum. Bir de bunu Türk olmanın gururuyla, Türk milli takımı formasıyla, ay-yıldıza gönül veren insanların önünde yapma fırsatı bulursam, son gücüme kadar savaşıp, faydalı olabileceğime düşünüyorum" diye konuştu.

'Açığı kapatırız'

Hücum konusunda endişe yaşandığını hatırlattığımız başarılı oyuncu, "Kendi takımlarında lider oyuncu vasfıyla sıyrılan bir tek Bobby Dixon ve Sinan Güler var. Onların dışındaki isimlerin görev adamı gibi görülmesi nedeniyle bu yorumlar yapılıyor ama diğer arkadaşlarım da ben de görev verildiği zaman açığı kapatırız. Hücum konusunda özgüven önemli. Kendi seyircimizi arkamıza alırsak iyi hücum edebiliriz ama öncelik yine savunmada olacak" ifadelerini kullandı.

'Sinan ağabeye ayıp etmem'

Göksenin Köksal, yanlış anlaşıldığını vurguladığı 'tweet olayı' hakkında da net açıklamalar yaptı.

Öncelikle Sinan ağabey hakkında olmadığını kesinlikle söyleyeyim diyerek söze başlayan Göksenin, "O zaman Sinan abiyi aradım, ve konuştuk. Benim orada attığım tweet ona karşı değil, Galatasaray taraftarı bana sevgi gösterisinde bulununca 'kaptanımız' yazınca ben de bir fotoğraf koydum, oralara çekildi. Sinan ağabey benim kaptanlığımı yaptı. Galatasaray'da birlikte Avrupa Şampiyonu olduk. Bana hep bir ağabey gibi davrandı. Ben yapılan hiçbir iyiliği unutmam" dedi.

Köksal şöyle devam etti: "Silinen tweete gelince, ben onu paylaşınca altında Sinan ağabeye hakaret edildi ayıp olacağı için sildim. Galatasaray taraftarı benden Sinan abi hakkında bir şey söylememi beklese de demem, hiçbir şekilde Sinan ağabeye ayıp etmem. Buna kendi taraftarımız bozulursa da benim yapabileceğim bir şey olmaz. Şunu herkes bilmeli ki, Sinan Güler yıllardır milli takım formasını gururla taşımış bir oyuncu. 34 yaşına geldi, profesyonel olarak düşünüyor, onun kararını eleştirisini ben yapamam. Benim kendisine sevgim, saygım asla değişmez."

'Bu sistemde katkı veririm'

Kendisinin de iyi bir savunmacı olarak anıldığını ve Ufuk Sarıca'nın agresif baskıyı çok kullanan sisteminde etkili olup olamayacağını sorduğumuz Göksenin, "Geçmişte de Ufuk abi ile çalışma fırsatı bulmuştum. Gerçekten çok büyük bir antrenör. Savunmayı da çok benimsiyor. Ben de bu sistemde önemli katkılar verebileceğimi düşünüyorum. İnşallah şampiyonada onunla birlikte oynama fırsatı bulurum" yanıtını verdi.

'Kaptanlıktan gurur duyarım'

Galatasaray kaptanlığını küçüklüğünden bu yana hayal ettiğini ve alt yapısından yetiştiği kulüpte bu gururu yaşamayı çok istediğini anlatan tecrübeli oyuncu, "Daha takım toplanmadı ve böyle bir görev de açıklanmadı. Bana görev verilirse, bunu seve seve ve büyük bir gururla yapmaya hazırım. Ama şu anda tek düşündüğüm şey milli takım ve ona konsantreyim. İnşallah şampiyonada Türk halkının yüzünü güldürecek bir sonuç alırız ve sonrasını daha mutlu şekilde planlarız" şeklinde konuştu.

Göksenin Köksal, yabancı kuralı nedeniyle fazla süre alamayan oyuncularla mücadele edeceklerini, ancak tüm enerjilerini sahaya yansıtacaklarını söyledi.

Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Twitter Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN